Шиємо домашні чобітки

Творчі люди завжди шукають цікаве заняття для душі, яке приносить задоволення не тільки собі, а й радість оточуючим. Велика кількість товару на ринку ніколи не задовольнить бажання зробити щось своїми руками для себе і подарунок близьким. М’які, затишні, теплі чобітки для дому можна зробити з різних матеріалів. Але слід розділити їх на 2 види: еластичні – трикотаж різної фактури та тримають форму – стьобані на синтепоні, шкіра та інші. Саме така проста класифікація матеріалів допоможе правильно виготовити лекало.

Викройку або лекало можна зробити дуже просто: одягнути на ногу стару товсту шкарпетку, поставити ногу на підлогу і крейдою обвести контур стопи. Також відзначити центр носіння спереду лінією від середнього пальця до краю носка крейдою. Тепер зняти шкарпетку, вирізати зазначену підошву шкарпетки – це буде лекало підошви чобота. Верхню частину шкарпетки складаємо по зазначеній середній лінії та відзначаємо середню задню лінію.

Якщо вибрано еластичний матеріал (наприклад, трикотаж), достатньо верх носка розрізати по центру спереду і додати припуски на шви і свободу облягання. Якщо матеріал буде тримати форму, то верх лекала можна розкроїти також по передньому шву, або по задній лінії і відрізати союзку – шкарпетку шкарпетки або використовувати будь-які інші варіанти, які можна запозичити у шкіряних чобіт. Шкіряні чоботи завжди відрізняються великою кількістю крою. Також необхідно залишити припуски на шви та вільне облягання, вибрати висоту та ширину халяви.

Зшити верх за бажанням можна швами всередину або назовні. Якщо верхній матеріал тонкий, його можна продублювати або зробити підклад. До верху пришити підошву, поєднуючи верх і підошву лицьовими сторонами, потім чобіт вивернути на лицьову сторону. Всередину покласти повстяну устілку, можна придбану в магазині або виготовлену з підручних матеріалів самостійно. На підошву добре приклеїти шкіряну підошву для захисту від вологи. Верх чобітка прикрасити відворотом, хутром, трикотажем чи іншим способом.

Навчившись створювати лекало, працювати з різним матеріалом, можна в будь-який час зробити подарунок близькій людині, проявивши творчу фантазію, перетворити домашні чобітки на унікальний виріб.