Пієлонефрит: чому запалюються нирки та чим це небезпечно

Пієлонефритом називається бактеріальне запалення нирок або нирки, яке буває гострим або хронічним. Воно може призвести до дуже важких наслідків, тому потребує оперативної діагностики та лікування. Чому ж виникає хвороба і як зрозуміти її ознаки?

Причини та ознаки пієлонефриту
Найчастіше від пієлонефриту страждають молоді жінки 18-30 років, а також літні чоловіки. У перших розвиток хвороби пов’язаний з такими факторами, як початок статевого життя, вагітність, пологи, у других – з такими урологічними захворюваннями, як простатит, сечокам’яна хвороба тощо.

Пієлонефрит найчастіше виникає через попадання в організм бактерій, які проникають в уретру, рухаються з сечовивідних шляхів у сечовий міхур та нирки. Жінки перебувають у групі ризику через анатомічні особливості будови органів малого тазу: їх уретра знаходиться ближче до ануса, ніж у чоловіків, а саме там мешкають кишкові бактерії, що викликають пієлонефрит.

До симптомів запалення нирок відносяться: висока температура тіла (вище 38 ° С); набряк обличчя; тремтіння в тілі; біль внизу спини, часто буває односторонній; нудота , блювота; погане самопочуття. Часто можуть виявлятися супутні симптоми інфекції сечового міхура: каламутна, темна сеча, іноді з домішкою крові; часті позиви до сечовипускання; печіння в процесі сечовипускання;
неприємний різкий запах сечі.